Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego został ustanowiony w 2006 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Obchodzony jest co roku 17 maja. W Polsce jest obchodzony w formie festiwalu informatycznego, obejmującego publiczne debaty, konferencje, imprezy popularyzacyjno-edukacyjne, konkursy dla młodszych itp…

Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna włącza się w obchody tego święta, organizując związane z nim imprezy w dniu 24 maja 2016 o godzinie 10-tej.

Serdecznie zapraszamy!

W tym roku hasłem obchodów jest:

Przedsiębiorczość w ICT na rzecz zmian społecznych

 

Więcej informacji znajdziesz na stronach PTI: www.sdsi.pti.org.pl .

Czwarta edycja konkursu „Jestem Przedsiębiorczy” odbyła się na terenie PWSTE w Jarosławiu w marcu 2016. W komisji konkursowej zasiedli przedstawiciele Uczelni, instytucji i przedsiębiorców oraz reprezentanci Rady Biznesu przy Instytucie Ekonomii i Zarządzania. Wybrano 6 najlepszych biznesplanów, których autorzy uzyskali awans do III etapu konkursu.

 

Współpraca fundacji Galicea z PWSTE w Jarosławiu

w latach 2013-2015

 

1. Bezpłatne warsztaty dla studentów PWSTE w Jarosławiu

  • „Programowanie nie jest trudne” zorganizowane w semestrze zimowym 2013/2014 (odbyło się 5 zajęć),

  • „Bazy danych”. Warsztaty zorganizowane w lutym/marcu 2015 dla studentów informatyki PWSTE w ramach programu „Kierunki zamawiane” (były to jedyne działania finansowane przez PWSTE ze środków przeznaczonych na kształcenie w ramach kierunków zamawianych),

  • Tworzenie aplikacji i stron internetowych - warsztaty realizowane w roku akademickim 2015/2016.

W dniu 1 grudnia 2015 r. wręczone zostały akty powołania 18 Członkom Rady Biznesu działającej od 27 listopada 2013 r. przy Instytucie Ekonomii i Zarządzania naszej Uczelni. Przyjęto także Regulamin jej funkcjonowania, wyłaniając częściowo 5-osobowy Zarząd.

Uwaga!

Ze względu na przerwę świąteczno-noworoczną najbliższe zajćia odbędą się 11 stycznia 2016

 

UWAGA!

UWAGA! Zajęcia w dniu 11 stycznia nie odbędą się. Miejsce i termin najbliższych zajęć zostanie uzgodnione drogą mailową w dniach 11-12 I.

 

 Instytut Inżynierii Technicznej PWSTE oraz Fundacja „Galicea” zapraszają na warsztaty:

 Tworzenie aplikacji i stron internetowych

 

Początek w poniedziałek 19 X 2015 o godz. 16:00. sala 41 w budynku Instytutu Inżynierii Technicznej PWSTE w Jarosławiu. Zajęcia w formie warsztatów. Już od pierwszego dnia będziemy tworzyć profesjonalne serwisy, poznając przy okazji zarówno sprawdzone technologie, jak i programy pomocne przy ich stosowaniu.

Zazwyczaj kursy programowania są prowadzone w sposób systematyczny. Wielość technologii informatycznych używanych w dużych projektach sprawia, że opanowanie tej sztuki wymaga wiele czasu. Istnieje jednak „droga na skróty”, którą pójdziemy w czasie tego kursu.

Będziemy budować serwisy internetowe metodą „zwinną”, która daje szybkie efekty. A szczegóły techniczne będziemy poznawać przy okazji.

Używając analogii budowlanych: nie będziemy uczyć się układania cegieł, tylko budowania domów! Czy to możliwe? Przyjdź i się przekonaj!

Już na pierwszych zajęciach stworzymy funkcjonalny portal!

Tego nie nauczysz się na zajęciach szkolnych / akademickich!

 

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Pierwszeństwo mają ci, którzy wcześniej się zapiszą....

Jeśli masz konto na platformie elearningowej PWSTE (mają je między innymi wszyscy studenci) - zapisz się na kurs: http://elearning.pwste.edu.pl/moodle/course/view.php?id=122.

W innym wypadku zgłoś chęć uczestnictwa na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.