Państwowa Wyższa Szkoła
Techniczno-Ekonomiczna

im. ks. Bronisława Markiewicza
w Jarosławiu

PWSTE w Jarosławiu

Przewodnik po e-usługach można przeglądać klikając w linki oznaczone strzałkami (jak ta widoczna po prawej stronie ekranu ).

Najważniejsze adresy internetowe:

Jedno logowanie do wszystkiego

… no – prawie do wszystkiego - i dotyczy WYŁĄCZNIE pracowników PWSTE. W Bibliotece musisz założyć odrębne konto osobiście. Aby skorzystać z innych usług - skontaktuj się z nami: http://biznes.pwste.edu.pl/contact

PWSTE w Jarosławiu Każdy pracownik/student posiada legitymację. Na podstawie jej numeru tworzony jest identyfikator, składający się z małej litery 's' oraz numeru bez wiodącego zera.

Czyli jeśli na karcie masz numer 023456, to twój identyfikator (login) wygląda następująco: s23456.

Wirtualna Uczelnia

Wirtualna Uczelnia Zmiana haseł odbywa się w systemie Wirtualna Uczenia.

System ten umożliwia równocześnie dostęp do informacji związanych z nauczaniem.

student.pwste.edu.pl

Najlepszy przewodnik po stronach i usługach informatycznych

Serwer plików

Każdy student i nauczyciel akademicki otrzymuje miejsce na serwerze, dostępne po zalogowaniu się do domeny Windows PWSTE-EDU (w salach lekcyjnych) lub poprzez przeglądarkę – pod adresem http://s123456.s.pwste.edu.pl - ale tylko podkatalog www (przykład dla numeru albumu s123456). Pod Windows dostęp do plików - przez dysk M:, Krótki opis interfejsu można znaleźć pod adresem http://www.intertop.pl/repozytorium-plikow.html

Adres przeglądarki plików:

http://files.s.pwste.edu.pl

Poczta studencka

Dla wszystkich studentów i nauczycieli akademickich dostępny jest serwer poczty pod adresem: poczta.s.pwste.edu.pl. Każdy student może dzięki temu posługiwać się adresem, który ma format: <login>@s.pwste.edu.pl Na przykład student o numerze albumu 01234567 ma adres poczty s1234567@s.pwste.edu.pl Dostęp do serwera jest możliwy zarówno poprzez interfejs webowy (przez dowolną przeglądarkę www) jak i z klientów poczty takich jak Outlook, Thunderbird czy Windows Live. Interfejs webowy jest dostępny pod adresem:

poczta.s.pwste.edu.pl

e-Programy

Aby uzyskać zdalny dostęp do komputera z zainstalowanym programem, należy: 1. Zalogować się (login jak do Wirtualnej Uczelni) na stronie rezerwacji licencji:

http://eprogramy.pwste.edu.pl
2. Wybrać funkcję „NOWA” - aby zarezerwować dostęp, wypełniając formularz: 3. Kliknąć „przygotuj rezerwację”. Na mail zostanie wysłany plik z konfiguracją zdalnego dostępu.4. Zapisać otrzymany plik na dysku. Jeśli nie doszedł mail, można go pobrać na powyższej stronie w funkcji „AKTYWNE”. Po kliknięciu w ikonkę dyskietki zapisujemy plik linkiem Pobierz plik RDP.

E-Learning

Platforma e-nauczania (e-learning) PWSTE powstała na bazie systemu Moodle. Logowanie i zapisy do kursów można wykonać na stronie:


http://elearning.pwste.edu.pl/moodle
Informacje ogólne: http://elearning.pwste.edu.pl strona logowania: http://elearning.pwste.edu.pl/moodle/login

e-Biblioteka

Oprócz zbioru książek tradycyjnych, studenci PWSTE w Jarosławiu mają dostęp do zasobów bibliotecznych w formie elektronicznej. Są to e-booki, skany wydawnictw tradycyjnych oraz zasoby multimedialne. Dostęp do e-Biblioteki uzyskujemy poprzez stronę http://e-biblioteka.pwste.edu.pl. Filmy wideo i transmisje on-line różnych wydarzeń: http://wideo.pwste.edu.pl.

Dla programistów i webmasterów

Serwer deweloperski dev.pwste.edu.pl zawiera: Domenę Windows PWSTE-DEV i serwer EDUSRV + Interfejs webowy http://files.dev.pwste.edu.pl.
Bazy danych (mysql, postgresql, git, ssh) + ustawienia dostępu http://adm.dev.pwste.edu.pl/.
Dwa systemy zarządzania projektami (logowanie jak do Wirtualnej Uczelni):
http://redmine.pwste.edu.pl/ - system Redmine;
http://phabricator.pwste.edu.pl/ - system Phabricator (produkt firmy Facebook) Więcej informacji na kusie e-Learningowym: http://elearning.pwste.edu.pl/moodle/course/view.php?id=114

Dla przedsiębiorczych

Jeśli chcesz prowadzić działalność gospodarczą, zapraszamy na stronę biznes.pwste.edu.pl Jest to strona dotycząca współpracy Uczelni z biznesem. Pojawiają się na niej informacje związane z możliwościami zarobkowania przez studentów PWSTE, zdobycia dodatkowych kwalifikacji lub otwarcia własnego biznesu.

Infrastruktura: WiFi

Ustawienia Wi-Fi: SSID: PWSTE Typ: WPA-Enterprise Rodzaj Autoryzacji: EAP-PEAP-MSchapv2 Adres IP: Przyznany przez DHCP Nazwa użytkownika i hasło identyczne z używanym w serwisie "Wirtualna Uczelnia"

Jak skonfigurować: http://elearning.pwste.edu.pl/moodle/course/view.php?id=5

Infrastruktura: Drukarki sieciowe

Papier formatu A4 i A3 dla drukowania i kopiowania. Druk możliwy z pracowni komputerowych, biblioteki (Drukarki: Konica i Konica Kolor) lub z nośnika USB, wpinanego bezpośrednio do urządzenia. Wydruki można odbierać na dowolnym urządzeniu po zalogowaniu się na nim za pomocą legitymacji studenckiej. Skany są wysyłane na adres poczty podany w Wirtualnej Uczelni.

http://student.pwste.edu.pl/pl/opis_tech/konica/

Dziękujemy za uwagę.

informatycy PWSTE w Jarosławiu

/